Yukarısı ve Ötesi

Evergreen Exhibitions tarafından  dünyaca ünlü havacılık şirketi Boeing’in katkılarıyla havacılık uzmanları, tarihçiler ve bilimsel eğitim uzmanlarının ortak çalışmasıyla hazırlanan eğitici bir havacılık müzesi. Gerçekçi simülasyonlar, tasarım görevleri, tarihi değiştiren buluşlar ve gelecek konseptleri ile “Yukarısı ve ötesi " müzesi ziyaretçileri imkansızın nasıl mümkün olacağını gösteriyor.

 

Resmi web sitesi

Tanıtım Video 1

Tanıtım Video 2

Robot Hayvanat Bahçesi

Büyük hayvan robotlarını kullanarak çocuklara, hayvanların sistemlerinin nasıl çalıştığını , makina elemanlarının nasıl çalıştığını ve bunların benzerliklerini gösteren ilgi çekici bir müze çalışması. Robot hayvanat bahçesi yakın zamanda yenilenmiş oldukça eğlendirici ve interaktif bir biçimde hayvanların nasıl çalıştığını gösteren bölümler eklenmiştir.

Tanıtım Video


 

Canlı Matematik

 

 

 

 

 

 

Bu interaktif müze 40’dan fazla interaktif uygulama ile matematiğin video oyunları, sporlar, müzik, robotik ve benzeri gündelik konular ile ilişkilerini sergiler.  Dokunarak interaktif aktivitelerle ve gerçek dünya problem çözme çalışmalarıyla ziyaretçilerin matematiğin eğlencesi ve büyüsünü hissetmesi sağlanır. Gerçek zamanlı snow-board yarışmasına katılın, Marsa giden uzay aracını kontrol edin, kendi video oyununuzu tasarlayıp oynayın.

Resmi Web sitesi

 

 

Dinazorlar

 

 

 

 

 

 

Yarısı hareketli olmak üzere 24 tane dinazor modeli bulunduran, çocukların ve ailelerin oldukça rağbet gösterdiği bir gezici müze. Dünyanın birçok müzesinde sergilenmiş ve ziyaretçi sayısını arttırmış dinazor sergisi “40’dan fazla dinozor kitabı olan ve Jurassic Park” filmlerinde danışmanlık yapmış uzmanların desteğiyle oluşturulmuştur.

 

Enerji Bilim Parkı (Sabit)

Enerji temalı bu gezici merkezde enerjinin nasıl üretildiği bilim ve eğlence dolu pratik uygulamalarla sunulmaktadır. Sergi ürünlerinin içinde 3D Sinema, güç jeneratörü, fizik ve kimya deneyleri için laboratuvar ve enerji üretiminde kullanılan çeşitli makinalar vardır. Sergi kompleks makineler ile donatılmış bir fabrikayı andırmaktadır.  23 İnteraktif istasyon bulunmaktadır. Petrolün nereden geldiği, kömür yanmasından nasıl enerji elde edildiği ve rüzgar türbinlerinin nasıl çalıştığı gibi konular bu istasyonlarda gösterilmektedir. Sergi Ateş,toprak, hava ve su olarak 4 tema halinde yerleştirilmektedir. Son kısımda ise hepsini birleştirip gündelik hayatımızda enerji kullanımını göstermektedir.