Adsız.jpg

Planetaryum


Bilgisayarlar tarafından kontrol edilen çoklu projeksiyon cihazları, balık gözü lensler yardımıyla görüntüler kubbe şeklindeki bir ekrana 360 derece açı ve üç boyutlu olarak yansıtılmaktadır. Bu özel sistemler, evrendeki yerimizi, samanyolu gökadasını ve diğer gök cisimlerini eş anlı olarak

a.jpg

Bilim Küresi

Bilim Küresi, Amerika Birleşik Devletleri, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) tarafından geliştirilmiştir. Gerçek zamanlı verileri ve özel showları organize etmek ve yansıtmak için ileri düzeyde teknoloji içeren bilgisayar ve projeksiyon sistemleri kullanılır.

aaa.jpg

Bilim Tüneli

Video ve animasyonlar tünel şeklindeki bir ekrana yansıtılmaktadır. Tünelin yapısı nedeniyle görüntüler üç boyutlu olarak ekrana yansıtılmakta ve izleyicilerin beğeni ve ilgileri artmaktadır.

Bilim  tüneli, büyüleyici bir platform olanağı yaratmaktadır. Böylece eğitim, eğlence, reklam vb. amaçlarla kullanılmaktadır.

cc.jpg

Monster Piano

Monster piyano ayakla çalınan dev bir piyanodur. 2 Oktav'dan 7 oktava kadar değişen ölçülerde çeşitleri vardır. Eğlence, eğitim, gösteri ve reklam amacıyla kullanılmaktadır.