DIGITALIS PLANETARYUM MODELLERİ

YESANTEK ARAŞTIRMA, DIGITALIS EDUCATION'UN  TÜRKİYE TEK YETKİLİ TEMSİLCİSİDİR.

Digitarium® Delta 5

Kubbe çemberi boyunca 1080 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu da kubbe çapında 1 milyon piksel anlamına gelmektedir. Yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklığa sahiptir. Kubbe çapı 6 Metreye kadar olan planetaryumlarda kullanılabilir.

Tek projeksiyon kullanılmaktadır.

 

Digitarium® Theta

Kubbe çemberi boyunca 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu da kubbe çapında 4 milyon piksel anlamına gelmektedir. Yüksek çözünürlüğe sahiptir. Kubbe çapı 6 Metreye kadar olan planetaryumlarda kullanılabilir.

Tek projeksiyon kullanılmaktadır.

 

Digitarium® Lambda Plus

Kubbe çemberi boyunca 2400 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu da kubbe çapında 4 milyon piksel anlamına gelmektedir. Yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklığa sahiptir. Kubbe çapı14 Metreye kadar olan planetaryumlarda kullanılabilir.

Tek projeksiyon kullanılmaktadır.


Digitarium® Aethos 4K
Kubbe çemberi boyunca 4000 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu da kubbe çapında 16 milyon piksel anlamına gelmektedir. Yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklığa sahiptir. Kubbe çapı Kubbe çapı 14 Metre ve üzeri tüm planetaryumlarda kullanılabilir. 2 Adet projeksiyon kullanılmaktadır.

 

Digitarium® Aethos 8K
Kubbe çemberi boyunca 8000 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu da kubbe çapında 64 milyon piksel anlamına gelmektedir. Yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklığa sahiptir. Kubbe çapı 14 Metre ve üzeri tüm planetaryumlarda kullanılabilir. En yüksek görüntü kalitesine sahip çift projektörlü modeldir.

RSA COSMOS 8K  (ISS MultiC 4K)
(En Büyük planetaryumlar için en yüksek performanslı  model )
Kubbe  çapında 55 milyon piksel  özelliğine sahiptir. Günümüz teknolojisi ile ulaşılabilen en yüksek çözünürlük  ve parlaklığa sahiptir. Kubbe çapı 20 Metre ve üzeri planetaryumlar için uygundur kullanılabilir.

Denizli 4K Hibrid Planetaryum 360 video